facebook
menu

DISKUZNÍ FÓRUM

Přehled všech komentářů

UPOZORNĚNÍ: Příspěvky vyjadřují názory přispěvatelů. Provozovatel serveru neodpovídá za jejich obsah. Vyhrazuje si však právo příspěvky odstraňovat. Nepřijatelné jsou zejména texty urážlivé, vulgární, rasistické nebo příspěvky, které jsou neplacenou reklamou, popřípadě se jejich obsah netýká činnosti serveru.

Děkujeme za pochopení.

Pozn.: Pokud zadáte k příspěvu svou e-mailovou adresu, dostanete odpověď na Váš příspěvek také do Vaší emailové schránky.

 

 

 

Vaše komentáře celkem 554.

2023-02-16 19:45:39

honzik

Dnes sázka na jistotu."Ledovec" podél lesa Benešovské pastviny parádní svezení bruslením ale i ve stopě.Místy ješte hodně sněhu.Dá se dojet až k Benešovu ale tam na sluníčku už hrana.Se zvyšující se denní teplotou mimo stinné zálivy už měkota.Zítra by to ještě mohlo fičet pokud se nad ránem nezatáhne a neoteplí.Od soboty KO.Uvidíme jak březen?

2023-02-11 22:33:35

Jarda

Díky všem za informace. Byl jsem mile překvapen ostatními okruhy, především že jsou členitejsi a nejsou taková placka jako pastviny. Přechod mezi okruhy lesem to většinou bývá pochod. Dnes se bruslením dalo absolvovat od Beneš. Okruhu, přes Okrouhlou, Kořenec, Pavlov mokrady, buková,Protivanov (od větrné elektrárny směrem repechy to je tedy slalom mezi krtky),nivy, Rozstání na solidní lyže. Škoda jen že kolem oběda šla teplota doplusu. To platilo dnes, a s výhledem na trvající oteplení, to už asi zítra nebude pravda.

2023-02-11 20:01:59

Anicka

Dnes 11.2. běžkování po pastvinách okolo Benešova. Jsou tam 2 parkoviště s vyhrnutým sněhem, místa dostatek. Dnes lyžovačka super, lidí taky hodně, ale v tom velkém prostoru se to úplně ztratí a byla to paráda. Pak jsme sedli do hospůdky U Marušky na Kořenci. Dobrá frankfurtská polévka i bramborák.

2023-02-11 09:19:12

Polka

Jak píše Honzik...po zamrzlých polích a loukách se dalo před týdnem až ke hranicím vojenského újezdu. Teď už to bude horší, místy se vrstva dost ztenčila. Jezdívám Drahany už klidně z Nových sadů nebo Odrůvek, protože to mám nejblíž. Sledujte proto taky https://www.kamzasnehem.cz/bezky/brno/drahanska-vrchovina, kam dávám info. Dnes, možná i zítra to asi ještě u Drahan půjde.

2023-02-10 23:22:22

Andy

Dnes asi poslední večerní/noční jízda přes okruh Maršín. Ve stopě se už místy objevuje tráva, strnisko a krtince. V některých úsecích je zledovatělá. Ale i tak pořád pěkné svezení. Od zítřka se to ale kvůli teplotám nad nulou, asi bohužel změní.

2023-02-10 22:43:14

honzik

Odpověď@ Jarda. Ač to vypadá,že hodně běžkařů poradím tak nemůžu všechno stíhat. Jezdím většinou objemnější trénink na jistotu ale taky potřebuju odpočinout a pokochat se přírodou na turistiku.Otázka kam až se dá na sněhu je teď spíš o volbě lyží.Ostatni okruhy kolem Benešova a Okrouhlé na A-B lyže. Dál pod Okrouhlou bych nejel. Druhá strana směr Drahany mimo lesní úseky v pohodě.Vzít béčkový turisťáky a dojedeš Nové Sady-Březina, Studnice,kolem Rozstání i směr Kotvrdovice. Někde stopy případně sám a i bruslení. Ale taky vícekrát sundat přes silnici.Ale je to za 5min.12.Na těch planinách to půjde asi od neděle dolů

2023-02-10 21:49:37

Jarda

Ano přes les spíše než přejezd to je pochod. Od pastviska směrem k radaru se snad ani nedá, před lesem vlevo vzniklo jakési nové parkoviště až na hlinu či co?? Stále se pěkně dá bruslením od Zdárné, Suchý. Podel silnice se nějak dostanete na pastviska, kde se dá taky pěkně zabruslut. Máte někdo prosím informace jak vypadají další okruhy Benešova či Okrouhlá? Zda má význam jet na tuto stranu, nebo se raději vydat směr Buková, Protivanov, Niva, Rozstání? @Honzik Prosim té, máš přehled až kam se dá na sněhu dojet?

2023-02-10 21:01:05

Cyrano

Dnes trasa Drahany Kořenec a zpět. Nejlepší podmínky (2-4 strojově projete stopy) na pastvinách u Benešova, velké parkoviště u silnice z Benešova na Okrouhlou. Přejezdy lesem tragédie (pokud není cesta až na štěrk či asfalt vypluhovana, je zapadana nečistotami ze stromů). Kolem lesa Maršín jedna lyžaři projeta stopa, paradoxně lepší jihozápadní strana (maršínský záliv je bohužel s orbou). Skol

2023-02-08 23:07:46

honzik

Pro dnešek abych se každodenně totálně neujezdil k padnutí +-ve stejných stopách jsem volil převážně bruslení na planinách pod Protivanovem , kolem Nivy, u Drahan a nad Repechama. Na krustičce to jde dobře ale jen úsekově. Jinak samozřejmě ve všech projetých stopách strojově na Drah.vrch. to letí hlavně na jižních a JZ lokacích kde je míň sněhu.

2023-02-08 21:14:43

Jarda

@Papa a nesjízdné jsou proto, že většinová čast lesem je skutečně těžko sjízdná aniž bys doskrkal běžky. Ale pár výborných míst tam je, viz předchozí komentář. A v té vymrzle stopě to bude nyní pěkná střela. Do soboty užívejte lyžařských zážitků, v neděli uvidíme. Skol


Přidat komentář
antispamová ochrana*: kod