facebook
menu

okruh Kořenecký-golfový
(8,5 km)

okruh Kořenecký-golfový<br>(8,5 km)

Kořenecký-golfový okruh (podrobná mapa ke stažení) nabízí nenáročnou trasu s mírným a pozvolným převýšením. Trasa okruhu vede převážně lesem a v jeho těsné blízkosti (cca 70%), prochází přímo přes 18-ti jamkové golfové hřiště, které nabízí panoramatické rozhledy z vrcholků Drahanské vrchoviny. Na trasu doporučujeme nastoupit v golfovém resortu. Je zde prostorné a udržované parkoviště, můžete zde navštívit kořenecké informační centrum, srubovou restauraci s barem či využít služeb hotelu PYTHAGOR***. Právě srubová klubovna byla v roce 2003 vyhlášena „Stavbou Jihomoravského kraje“. Stopa vás povede přes golfové hřiště, kde se v jeho samém srdci golfový okruh setkává s okruhem Benešovským, aby dále pokračoval přírodním parkem Řehořkovo Kořenecko a rezervací Pavlovské mokřady. Na rozdíl od Benešovského okruhu, který u Pavlovského dvora rezervaci opouští, se trasa golfového okruhu i nadále vine údolím říčky Bělé nedotčenou přírodou podél chráněných rašelinišť a poté vstupuje do lesního ticha, směrem k obci Horní Štěpánov. Odtud Vás okruh povede pozvolným klesáním a následným stoupáním zpět na golfové hřiště. Kořenecký golfový okruh ze 60% kopíruje závodní trasu lyžařského běžeckého závodu „Kořenecká lyže“ pořádaného každoročně sdružením SOKOL Kořenec ve spolupráci se Sokrates Golf & Country Club.

barva značení:
zelená lyžařská trasa

celková délka: 8,0 km

náročnost trasy: Kořenecký-golfový okruh nabízí nenáročnou trasu s mírným a pozvolným převýšením. Trasa okruhu vede převážně lesem a v jeho těsné blízkosti, prochází přímo přes 18-ti jamkové golfové hřiště, které nabízí panoramatické rozhledy z vrcholků Drahanské vrchoviny.

nejnižší místo: 600 m - údolí říčky Bělá

nejvyšší místo: 700 m - pod vrchem Paprč

Profil trasy

graf

Detail trasy

Infocentrum Kořenec (GOLF)

0.00km - 660m n.m.
Trasa okruhu prochází přímo přes 18-ti jamkové golfové hřiště, které nabízí panoramatické rozhledy z vrcholků Drahanské vrchoviny. Golf & Ski Resort Kořenec u Boskovic nabízí zázemí pro návštěvníky zimního běžeckého okruhu. Najdete zde udržované rozsáhlé parkoviště, informační centrum, srubovou restauraci s barem a hotel PYTHAGOR*** (21 pokojů). Srubová klubovna byla v roce 2003 vyhlášena "Stavbou Jihomoravského kraje". Kořenec je také křižovatkou hned čtyř lyžařských okruhů: zeleného lyžařského okruhu (Kořenec - golf), modrého lyžařského okruhu (Benešovský okruh), zeleného lyžařského okruhu (okruh Okrouhlá) a červeného lyžařského okruhu (Kořenec - Melkov).

Rozcestí na Pavlovské cestě

0.70km - 675m n.m.
Území obce Kořenec leží v klidové oblasti Řehořkovo Kořenecko. Jedná se o ekologicky významnou krajinnou oblast o rozloze 2960 ha - vrcholová část Drahanské vrchoviny v pramenné oblasti Bělé a Žďárné. Jedná se o mírně zvlněnou krajinu. Nejvyššími body jsou vrchy Paprč, Kořenecký vrch a Trundův vrch. Říčka Bělá spolu s jejími levostrannými přítoky Višňovým a Kořeneckým potokem zde začínají vytvářet hluboká zaříznutá údolí. Oblast je z 50 % zalesněná, převládá smrkový porost.

Rozcestník "Pod paprčí"

1.00km - 700m n.m.
Okolo golfového hřiště v Kořenci stoupáme po jižním úbočí místní dominanty - vrchu PAPRČ (721 m).

Přechod lesní cesty

1.80km - 686m n.m.


Nový pavlovský rybník

2.00km - 650m n.m.
Krásné místo pro přírodní bruslení na ledě.

Přírodní rezervace PAVLOVSKÉ MOKŘADY

2.20km - 660m n.m.
Přírodní rezervace, rašeliniště přechodového charakteru s typickou vegetací, Rozloha: 125.00 ha, Nadmořská výška: 640 - 700 metrů nad mořem, Datum vyhlášení: 14.4.1988. Stpa zde z cesty odbočuje na louky "běžeckou stopou bez značení".

Rozcestí za Pavlovským dvorem

3.10km - 662m n.m.
Zde se Kořenecký golfový okruh (zelený) odpojuje od Benešovského okruhu (modrý).

POD PAPRČEM - rozcestí

3.50km - 635m n.m.
POD PAPRČEM - rozcestí modré a zelené turistické značky a zeleného lyžařského okruhu (Kořenec - Golf). Polní cesta se napojuje na místní komunikaci.

Vrchol kopce "Skalka".

4.10km - 660m n.m.


Rozcestí "Červený potok"

4.80km - 637m n.m.


Křižovatka místních komunikací u osady ŽLEB

6.30km - 615m n.m.


ŠVANCARKA - zalesněný svah

6.90km - 600m n.m.
ŠVANCARKA - zalesněný svah, kde se spojují červený (Kořenec - Melkov) a zelený (Kořenec - Golf) lyžařský okruh.

Infocentrum Kořenec (GOLF)

8.50km - 660m n.m.


Turistické cíle

Přírodní rezervace Pavlovské mokřady

Kořenecký větrný mlýn

Občerstvení

Golfová restaurace Kořenec

místo:Kořenec
region:okruh Kořenecký-golfový
adresa:Kořenec 174, 68001 Boskovice
telefon:+420 516 467 016
mobil:775 352 626
www: www.korenec-golf.cz
na trase:okruh Kořenecký-Melkovský (11,6 km)
na trase:okruh Kořenecký-golfový
(8,5 km)
na trase:okruh Benešovský
(14,5 km)
na trase:okruh Okrouhlá
(11,5 km)


Kromě výborné české kuchyně a usměvavé obsluhy nabízíme příjemné posezení u krbu se svařáčkem.

Otvírací doba: (restaurace je otevřena za dobrých sněhových podmínek)

Stylová restaurace postavená podle projektu Ing. arch. Zdeňka Řiháka, je v provozu od konce března 2002 a jejím jádrem je pravý kanadský srub. Restaurace pod zatravněnou střechou nabízí kreativní gastronomii, prostornou krytou terasu s tanečním parketem a prostornou nekrytou terasu. Srubovina v kombinaci s klasickými materiály jako je sklo a kámen představuje špičku soudobé architektury, která je citlivě dotvořena vybavením ze smrkového masivu, včetně teplovzdušného krbového vytápění, posíleného stylovými kachlovými kamny.

 DENNÍ MENU - Golfová restaurace Kořenec


polévka
Hovězí vývar s játrovými knedlíčky, zelenina, nudle69 Kč
Zeleninová s krutony69 Kč
Čočková69 Kč

hlavní jídlo
Kynutý povidlový knedlík s tvarohem a mákem135 Kč
Vepřová krkovička na červeném víně, šťouchané brambory195 Kč
Vepřové výpečky, bílé zelí, variace knedlíků220 Kč
Krůtí steak, hlívová omáčka, grenaile240 Kč
Vepřový steak, pepřová omáčka, hranolky240 Kč
Vepřová panenka v šátečku, pepřová omáčka, rozmarýnové brambory270 Kč

desert
Domácí koláč60 Kč


49.5294161, 16.7649256

fotogalerie

fotogalerie