facebook
menu

okruh Suchý
(11,6 km)

okruh Suchý<br>(11,6 km)

Lyžařská trasa Suchý (podrobná mapa ke stažení) Vás provede okolo obce Suchý částečně po místních komunikacích udržovaných pouze plužením, dále pak po lesních cestách v krásném přírodním prostředí lesa. Startovním bodem je moderní informační středisko (víceúčelová budova) obce Suchý, které slouží jak pro zimní turistiku, tak pro letní rekreaci. Návštěvníci se zde mohou převléknout a uložit věci do uzamykatelných skříněk a využít WC. Součástí je též zbudovaná parkovací plocha pro cca 150 míst. Na této lyžařské trase se nachází několik pohostinství. Bílá lyžařská značená trasa Suchý , dále jen B-LZT, je navržena jako okruhová. Začátek i závěr B-LZT je situován v centru kempu a lze ji absolvovat obousměrně s přibližně stejnou náročností. B-LZT bude vyznačkována bílou pásovou lyžařskou značkou (středový pruh bílý, krajní pruhy oranžové).

barva značení:
žlutá lyžařská trasa

celková délka: 11,6 km

náročnost trasy: Lyžařská trasa Suchý se nachází především na místních komunikacích udržovaných pouze plužením, ale hlavně po lesních cestách v krásném přírodním prostředí lesa. Bílá lyžařská značená trasa Suchý je navržena jako okruhová, lze ji absolvovat obousměrně.

nejnižší místo: 660 m - obec Suchý

nejvyšší místo: 729 m - pod vrchem Skalky

Profil trasy

graf

Detail trasy

Infocentrum Suchý

0.00km - 660m n.m.
Obec Suchý se nachází v krásném lesnatém prostředí Drahanské vrchoviny. Nejvyšší vrchol Drahanské vrchoviny, tzv. Skalky, je vzdálený jen asi 2 km od obce. Suchý je známé především jako rekreační středisko, jehož doménou je rybník o rozloze cca 6 ha. Obec vyniká nejen velmi čistým vzduchem, ale také výbornými sněhovými podmínkami a příznivým terénem pro milovníky běžeckého lyžování. Startovním bodem bude nově vybudované informační středisko, které bude sloužit jak pro zimní turistiku tak pro letní rekreaci. Součástí je též již zbudovaná parkovací plocha pro cca 150 míst, odtud se můžete vydat na lyžařský okruh Suchý.

0.00km - 0m n.m.


Rozcestí nad kempem (odbočka na Velenovský okruh)

0.80km - 661m n.m.


Rozcestí "Přibytá"

2.20km - 665m n.m.


Rozcestí Okrouhlá x Suchý x Benešov

2.90km - 668m n.m.


Benešovská pastviska (tréninkový okruh)

3.50km - 680m n.m.


Nad Benešovem

5.25km - 701m n.m.


Rozcestí pod Skalkami (odbočka na Benešovský okruh)

5.80km - 705m n.m.


Rozcestník "Sedliska" (obec Suchý)

9.90km - 670m n.m.


U školky (obec Suchý)

10.90km - 660m n.m.


Infocentrum Suchý

11.60km - 660m n.m.


fotogalerie