facebook
menu

Aktuality

Chcete-li dostávat novinky na Váš e-mail zaregistrujte si odběr novinek. Budete tak dostávat informace o provozu lyžařských tras v okamžik jejich uveřejnění na Těchto stránkách. 
08. 01. 2024 (před 157 dny)
Aktuálně je na drahanské vrchovině cca 1 cm sněhu a všechny trasy jsou tedy nesjízdné.
více

Nové parkoviště na Benešově
09. 12. 2023 (před 187 dny)
Nové parkoviště vzniklo na Benešově za obytnou částí obce směrem k radaru. Parkoviště je na okraji lesa viz mapka. Neváhejte jej tedy využít.  Doplnili jsme také značení jednotlivých okruhů, pro lepší přehlednost na jaký znich se právě napojujete.
více

Aktuálně jsou strojově upraveny všechny stopy viz mapky.
08. 12. 2023 (před 188 dny)
Aktuálně jsou strojově upraveny všechny stopy viz mapky níže. Okrouhlecký okruh bude stopař začínat v odpoledních hodinách. Využijte tedy dobrých podmínek, než přijde obleva. Velmi také děkujeme těm, kteří již přispěli na údržbu a další rozvoj našich tras. Vážíme si toho.
více

Upozornění na probíhající loveckou akci
06. 12. 2023 (před 190 dny)
Chtěli bychom Vás informovat o následující akci, která bude v pátek a sobotu zasahovat do provozu lyžařských tras. !!! Ve dnech 8. a 9. 12. od 8:00 do 16:00 budou z důvodu konání lovecké akce veškeré lesní úseky běžeckých tras v prostoru mezi obcemi Benešov, Buková, Protivanov a Suchý uzavřeny. Žádáme všechny návštěvníky o bezpodmínečné respektování! Všechny uzavřené úseky budou označeny výstražnými cedulemi.
více

Víkend 2-3.12
01. 12. 2023 (před 195 dny)
Pátek a sobota budou dle předpovědi zasněžené dny. Stopaři jsou již netrpěliví, ale do terénu se dostanou nejdříve až v neděli, kdy sněhové srážky mají ustat. Celkově je sněhová pokrývka už kolem 20 cm převážně prachového sněhu. Stopy jsou projeté individuálně, jak na kořeneckém golfovém hřišti, tak na pastvinách u Benešova. Lesní cesty jsou v celém okolí prozatím převážně nesjízdné.  O víkendu můžete využít... více...
více

Vítáme Vás v nové zimní sezóně
27. 11. 2023 (před 199 dny)
Víkendová sněhová nadílka pomyslně startuje zimní sezónu 2023/2024 a my Vás opět vítáme na lyžařských trasách drahanské vrchoviny.  Teploty pohybující se kolem -1°C by mohly zajistit solidní základní vrstvu. Co se týče techniky na úpravu stop, máme i nadále 2 sněžné skútry, které se budou pohybovat v okolí od Kořence po Okrouhlou a Suchý. V případě příznivých podmínek i Žďárná a Protivanov.  Snahou do další sezóny je omladit techniku o menší sněhovou rolbu, která by měla více možností, jak trasy upravovat.  S tímto nám můžete pomoci i VY. Díky QR kódu, nebo bankovnímu účtu č. 131-1767790217/0100, který naleznete na webových stránkách a vybraných místech tras můžete přispět libovolnou částkou. Vybraná částka bude připsána na svazek obcí, který se stará o kompletní údržbu lyžařských tras. 
více

Vrátí se ještě zima?
14. 02. 2023 (před 485 dny)
Vrátí se ještě zima, nebo se budeme pomalu připravovat na jaro? Na drahanské vrchovině stačily necelé tři dny na to, aby se z nalajnované bílé krajiny opět stávaly zelené pastviny, lesní cesty a golfové hřiště.
více

Aktuální počasí
09. 02. 2023 (před 490 dny)
Aktuálně je v okolí Kořence a Benešova teplota kolem -2°C a jasná obloha, téměř bez větru. Sníh je zmrzlý, a stopa poměrně tvrdá, bez ledu. Nové stopy prozatím vytvořené nejsou. V předpovědi počasí se nám u teploty od nedělního odpoledne začínají objevovat červená čísla, proto neváhejte a vyražte si užít skvělých podmínek.
více

Sobota aktuálně
04. 02. 2023 (před 495 dny)
Zdravíme nadšence bílé stopy. Aktuálně u nás máme teplotu -3 stupně celsia, vítr začíná slábnout a obloha začíná modrat. Ráno se bohužel nepodařilo vytvořit nové stopy kvůli velmi silnému větru. Kolem 15:00 hodiny však budou kolegové stopy opět zkoušet. Podmínky jsou i tak velmi dobré.
více

Aktuální sněhové podmínky a počasí
01. 02. 2023 (před 498 dny)
Aktuálně v okolí Kořence a Benešova padá drobný sníh a teploty jsou kolem 0°C. Sníh je vlhčí, ale netaje. Sněhová vrstva má již poměrně pevnou spodní vrstvu a předpokládaná nová úprava stop se chystá na pátek. I nadále Vás budeme informovat.
více

První stopy upraveny
28. 01. 2023 (před 502 dny)
První informace z tratí jsou takové, že se podařilo protáhnout golfový okruh a benešovské pastviny. Přes les z golfu na Pavlov je spadený strom a technika tam bohužel neprojede. Jakmile budeme mít další zprávy, budeme vás informovat.
více

Návrat zimy?
21. 01. 2023 (před 509 dny)
Hurá, na drahanskou vrchovinu se opět vrátila zima. Během nočního a dopoledního sněžení napadlo minimálně 10 cm sněhu, který však byl a je doprovázený silným severním větrem. V okolí se tvoří sněhové jazyky a závěje. Předpověď na další dny však vypadá poměrně slibně a my Vás budeme o podmínkách a sjízdnosti informovat.
více

Informace k nadcházejícímu víkendu
16. 12. 2022 (před 545 dny)
Dobrý den všem, ze zasněžené drahanské vrchoviny. Do pátečního rána napadlo opravdu slušné množství sněhu a další sněžení se očekává do sobotního rána. Skútr bude vyrážet tedy až v sobotu v brzkých ranních hodinách. Stopu bude projíždět na Kořenci v rámci golfového okruhu.
více

Sezóna 2022-2023 začíná
15. 12. 2022 (před 546 dny)
Dobré ráno všem příznivcům bílé stopy. Jak píše pan starosta obce Suchý Jakub Hlubinka, přípravy na první strojové úpravy stop již pomalu začínají. Během zítřejšího dne Vás budeme informovat o sjízdnosti jednotlivých tras.
více

Aktuálně 5°C
04. 02. 2022 (před 860 dny)
Během čtvrtečního a zejména pátečního dne došlo k oteplení a to až k 6°C. Sněhu je již tradičně nejvíce podél lesů. Na volných prostranstvích velmi rychle ubývá. 
více

Sněhové podmínky
28. 01. 2022 (před 867 dny)
Milí příznivci bílé stopy,aktuálně na celé drahanské vrchovině fouká nárazový vítr, který má zítra slábnout a opět se v neděli vrátit. Sněhové pokrývky opět trochu přibylo, bohužel je výška sněhu výrazně rozdílná. Vyjeté běžecké stopy se velmi rychle zafoukávají a technická úprava prozatím nemá smysl. Skútry jsou však připraveny a při změně podmínek vyrazí a budeme Vás informovat. Pro všechny sportovce a turisty bude již tradičně připraveno po celý víkend občerstvení v obci Suchý a v SOBOTU na Kořenci na golfovém hřišti.
více

Sněhová nadílka je prozatím skromná
18. 01. 2022 (před 877 dny)
Včerejší sněhové přeháňky přinesly cca 2 cm čerstvého sněhu. Díky silnému větru bohužel vrstva není vyšší. O lepších podmínkách Vás budeme informovat.
více

Aktuálně projeté stopy
12. 12. 2021 (před 914 dny)
Aktuálně stopaři hlásí projeté trasy : Benešov, Pavlov, Protivanov, Suchý, Okrouhlá a Kořenec. Celková délka tras je skoro 70 km. Tak vyražte, stojí to za to….
více

Nová nadílka sněhu a protažení stop
10. 12. 2021 (před 916 dny)
Čtvrteční den přinesl opravdu bohatou sněhovou nadílku a to kolem 12 cm. Během dnešního dne budou naši stopaři pracovat na vytvoření stop, tak aby byly na víkend připraveny. Stopy se budou projíždět po všech travnatých plochách v okolí. Lesní cesty zatím protaženy nebudou.  Parkovací plochy jsou k dispozici v obci Suchý, Benešov pod hřbitovem a Kořenec u golfového hřiště.  Tradičně se můžete občerstvit v obci Suchý u rybníka, restauraci na Dolech a u Petra, v obci Benešov v restauraci Morava a na Kořenci v golfové restauraci.
více

Aktuální sněhové podmínky
07. 12. 2021 (před 919 dny)
5 cm převážně prachového sněhu a teploty lehce pod 0. To jsou aktuální sněhové podmínky na Kořenci a okolí. Na úpravu stop technikou je to stále mále, ale krásné počasí to vše vyrovnává.
více

27. 11. 2021 (před 929 dny)
Milí přátelé, Vítáme Vás v nové zimní sezóně na Drahanské vrchovině. Včerejší den přinesl prní sněhovou nadílku a nutno podotknout, že štědrou. Sníh je prachový a vrstva sněhu není pevná, tak aby udržela lyže nad původním terénem. Zvláště na golfovém hřišti prosíme o respektování pravidel a nevjíždění na greeny. Klasické ohrazení ještě není všude připraveno a mohlo by dojít k poškození povrchu. 
více

Teploty nad nulou
21. 02. 2021 (před 1208 dny)
Aktuální teplota kolem + 2-3 °C, mlha a mrholí. Pastviny a golfové hřiště už NEJSOU SJÍZDNÉ. Poslední zbytky stopy jsou kolem lesů a na některých lesních cestách. Přes týden mají být teploty výrazně nad nulou a nezbývá než čekat, zda se zima ještě vrátí. Přejeme hezkou neděli. 
více

Aktuální počasí a sněhové podmínky
19. 02. 2021 (před 1210 dny)
Aktuální počasí v okolí je + 0,5 °C, mlha a pofukující vítr. Na pastvinách jsou stopy převážně ledové a na golfovém okruhu je místy vidět i tráva. Na víkend je předpověď plusových teplot a uvidíme tedy, jak dlouho se sníh udrží. Během víkendu Vás budeme informovat, nebo můžete sledovat online kamery na https://www.lyzarsketrasy.cz/cz/m/diskusni-forum/
více

Namrzající déšť opět vystřídalo sněžení
17. 02. 2021 (před 1212 dny)
Noční namrzající déšť vystřídalo sněžení. Dbejte proto zvýšené opatrnosti, jak na silnicích, tak i ve stopě, která je pokrytá ledem a je velmi rychlá.
více

Mapka projetých tras
13. 02. 2021 (před 1216 dny)
Aktuálně projeté trasy skútrem. 
více

Aktualizace
12. 02. 2021 (před 1217 dny)
Dnes skútr projel stopy na kořeneckém golfovém hříšti až k hřbitovu na Benešově. Pastviny zatím čekají na větší nadílku sněhu. O víkendu má být mrazivé, ale zato slunečné počasí. Budou pro vás také otevřená výdejní okénka v obci Suchý, Benešov a na golfovém hřišti Kořenec. Užijte si víkend
více

Čekáme na novou nadílku sněhu
10. 02. 2021 (před 1219 dny)
Dobrý den, milí běžkaři, aktuální teplotu na Kořenci a okolí máme -4 °C a padá drobná "krupička". Od pondělí se na povrchu a sjízdnosti příliš nezměnilo. Podklad a povrch je zmrzlý a stoupy jsou vyjetu pouze od běžkařů. Během zítřka přineseme informace o případné nové nadílce sněhu. Doporučujeme sledovat diskusní fórum, kde se dozvíte zkušenosti běžkařů přímo z terénu.
více

Počasí jako na houpačce
08. 02. 2021 (před 1221 dny)
Na drahanské vrchovině je aktuálně kolem - 5 °C. Po velmi větrném víkendu není shěhová pokrývka příliš vysoká a na rovných úsecích jsou 3-4 cm sněhu, který má ledovou krustu. Podklad je tak hodně pevný a dle stopařů stačí napadnout ještě 5 cm a můžou vyrazit se skútry. O dalším vývoji Vás budeme informovat.
více

Aktuálni počasí
30. 01. 2021 (před 1230 dny)
Aktuálně jsou 2 °C a prší. Budeme doufat, že se do zítřejších mrazíků něco udrží. Přejeme hezký den.
více

Sníh je mokrý
29. 01. 2021 (před 1231 dny)
V noci napadlo několik cm nového, ale mokrého sněhu. Aktuální teplota je 0 °C a dle dostupných informací by měla tato teplota být i zítra. Podmínky tak nejsou ideální. Vyjet na běžky lze pouze s omezeními na trati. Strojová úprava není prozatím možná.  Při jakýchkoliv změnách ve vývoji podmínek Vás budeme informovat. Výdejová okénka budou standartně otevřena na golfovém hřisti Kořenec, v obci Benešov restaurace Morava a obec Suchý restaurace Na Dolech, vinotéka a občerstvení u rybníka. 
více

Sněhové podmíny
27. 01. 2021 (před 1233 dny)
Sněhu v posledních dnech přibylo. Aktuálně jsou cca 3 cm prašanu, který se hodně sfoukává. Slabý podklad je pouze podél lesů na pastviskách a okruhy nejsou sjízdné vůbec. Aktuální stav budeme sledovat.
více

Sníh na Drahanské vrchovině roztál
23. 01. 2021 (před 1237 dny)
Masivní obleva nás připravila o sněhovou pokrývku. Zima snad ještě nekončí a budeme doufat ve zlepšení podmínek. 
více

Aktuální foto
22. 01. 2021 (před 1238 dny)
Aktuální fotografie. Všude plno vody a po sněhu téměř ani památky.
více

Aktuální podmínky na tratích
22. 01. 2021 (před 1238 dny)
  Dobré ráno, všem návštěvníkům lyžařských okruhů. Sjízdnost všech dosud otevřených okruhů se přes noc výrazně zhoršila. Stopy jsou ještě čitelné, ale jejich výška je téměř nulová a dá se předpokládat, že se podmínky během dne budou ještě zhoršovat. O aktuálním stavu Vás budeme průběžně informovat. Na webových stránkách www.lyzarsketrasy.cz můžete sledovat stav přes online kamery. Pro všechny návštěvníky, budou k dispozici výdejní okénka na hřišti Kořenec Golf & Ski resort, restaurace Morava Benešov, restaurace Na Dolech, vinotéka Suchý a občerstvení u rybníka Suchý. Okénka budou otevřena po celý víkend.  
více

Aktuální informace o sněhových podmínkách
21. 01. 2021 (před 1239 dny)
Dnes je na Drahanské vrchovině slunečné počasí a teploty kolem 2°C. Stopy jsou stále tvrdé a sjízdné, ikdyž sněhu v okolí viditelně ubývá.  Během zítřejšího odpoledne vyjedou skútry, které projedou všechny trasy a opraví případné nedostatky na tratích. Zítra přineseme opět aktualizované informace k nadcházejícímu víkendu.
více

Podmínky jsou stále výborné
19. 01. 2021 (před 1241 dny)
Po mrazivém víkendu se v tomto týdnu pohybujeme kolem 0 °C. Podmínky pro běžky jsou však stále velmi dobré. Můžeme se také těšit na další příděly sněhu, které by hlavně ocenili v okolí Protivanova a Hradiska, kde si prozatím běžkaři stopy museli projet sami. Skútr by při projetí stopy v současném stavu udělal více škody než užitku a naši stopaři netrpělivě čekají na každou příležitost, aby mohli vyrazit. O každé novince Vás budeme informovat. Užívejte si krásné zimy. SKOL !
více

Mapa alternativních tras
15. 01. 2021 (před 1245 dny)
Vážení návštěvnící a sportovní nadšenci. Připravili jsme pro Vás mapu alternativních tras, které budou dnes odpoledne projety a upraveny skútry. V případě sněžení budou opětovně upravovány i zítra.  Trasy budou mít přímou návaznost z obce Suchý až do obce Kořenec. Tyto alternativní trasy nenahrazují ty stávající, pouze upravují jejich směr průjezdnými lokalitami.  Přibylo také další parkoviště, které naleznete na louce asi 200 metrů pod hřbitovem v obci Benešov.
více

Alternativní trasy
14. 01. 2021 (před 1246 dny)
Ikdyž sněhu za poslední dny opět přibylo, tak nejsou všechny trasy plně průjezdné. Během pátku Vám přineseme aktualizovanou mapu tras, do které přidáme některé nové okruhy. Trasy musíme operativně měnit i s ohledem na množství sněhu, poškozené lesní cesty, popadané stromy nebo nově vzniklé oplocené pozemky.  Pracujeme také na rozšíření parkovacích kapacit v okolí Benešova. Parkoviště v obci Suchý u rybníka a golfový areál Kořenec Golf & Ski resort bude mít každý víkend od pátku do neděle zpoplatněné parkování částkou 50 Kč. Platit bude možné pouze hotově. Prosíme přednostně o využívání těchto značených parkovišť, tak aby nedocházelo k případným škodám na soukromých pozemcích.
více

09. 01. 2021 (před 1251 dny)
Vzhledem k obrovskému počtu návštevníků lyžarských tras v našem areálu pro Vás máme několik pravidel, které je nutné dodržovat. V opačném případě budeme nuceni přistupovat k opatřením, které budou pohyb omezovat.  1) Při pohybu v golfovém areálu a to zejména v prostoru greenů (plocha označená kůly a nápisem "zákaz vstupu na green") Vás důrazně žádáme o dodržování pokynů. Dochází k vážným poškozením jejich povrchů.  2) Pri jízdě po hřišti nevyjíždějte mimo upravenou stopu.  3) Pro návštěvníky golfového areálu  je otevřeno VÝDEJNÍ OKÉNKO restaurace, kde si můžete s sebou odnést horký nápoj nebo polévku. Provozní doba okénka bude od 9:00 do 15:00. Odpadkové koše jsou na každém z parkovišť.  4) V prostoru kryté terasy je po zakoupení občerstvení zakázáno se zdržovat, tak abychom splnili všechna nařízení vydané vládnou.
více

Skútr již vyrazil
08. 01. 2021 (před 1252 dny)
Vážení příznivci bílé stopy. Dnes už bylo možné vyrazit se sněžným skútrem a upravit kořenecký golfový okruh a benešovská pastviska. Za aktuálních sněhových podmínek další trasy strojově upravit nejdou. Trasy směr Suchý jsou projety běžkaři a jsou sjízdné s drobnými omezeními.  Po trase Kořenec - Suchý je možné využít občerstvení ve výdejních okénkách na golfovém hřišti Kořenec Golf & Ski resort v prostoru restaurace, na Benešově u restaurace Morava a na Suchým u restaurace Na Dolech.  Přejeme hezký víkend
více

Sněhu je dostatek a Kořenecký golfový okruh je otevřen
07. 01. 2021 (před 1253 dny)
Od zítřejšího dne 8.1.2020 bude pro návštěvníky golfového areálu V PROVOZU VÝDEJNÍ OKÉNKO restaurace, kde si můžete s sebou odnést horký nápoj nebo polévku. Provozní doba okénka bude od 9:00 do 15:00.Sněhu je ještě na strojovou úpravu málo, je prašný a nemá podkladovou vrstvu.Návštěvníky golfového areálu žádáme o dodržování vytyčených tras a nařízeních spojených z epidemiologickou situací.
více

Informace o sněhových podmínkách
06. 01. 2021 (před 1254 dny)
Aktuální informace z Kořence jsou takové, že sněhu napadlo na příjemné svezení, doporučujeme však pouze Benešovské pastviny podél lesa a Kořenecké golfové hřiště . Jakmile to bude možné, skútry do terénu vyrazí a my Vás budeme obratem informovat. Sněhu je však nyní na strojovou úpravu málo, je prašný a nemá podkladovou vrstvu. Návštěvníky golfového areálu žádáme o dodržování vytyčených tras a nařízeních spojených z epidemiologickou situací.
více

Sněhová nadílka přišla...nestačí to !
06. 02. 2020 (před 1589 dny)
I přes radostnou středeční chumelenici (5. 2. 2020) bohužel nenapadlo dost sněhu pro rozumné běžkování. Na sklouznutí to proto bude maximálně na kořeneckém golfu, kde je tráva pravidelně střihána na 3 cm a i tam to bude o častém kontaktu s trávou. Nečekejte souvislou sněhovou pokrývku..... v žádném případě nebudeme moci na Drahanské vrchovině upravovat stopy strojově.  Ani předpověď počasí neslibuje vyhlídky na lepší běžecké časy o nadcházejícím víkendu :(
více

PRVNÍ BĚŽECKÝ VÍKEND NA DRAHANSKÉ VRCHOVINĚ
21. 01. 2020 (před 1605 dny)
Sněhová nadílka by nám dle všech předpovědí měla vydržet až do blížícího se víkendu, a proto Vás zveme na kořenecký golf i benešovská pastviska. Bude zde, doufejme, i o víkendu dostatek sněhu pro první svezení.  Golfová restaurace na Kořenci i benešovská Morava Vám otevře svou náruč ....stavte se zahřát horkým nápojem nebo polévkou.I když to vypadá, že sněhu na strojovou úpravu bude málo, běžecké stopy na tréninkových okruzích stojí za návštěvu.
více

JE PO SNĚHU !
15. 02. 2019 (před 1945 dny)
Na Drahanskou vrchovinu přišlo (letos poprvé) jaro. Masivní obleva nás připravila o sněhovou pokrývku. Poslední svezení nabízí snad už jen "ledovec" u lesa na stadionu PASTVISKA za ZD Skály na Benešově. Budeme rádi za aktuální postřehy z této lokality do našeho diskusního fóra.
více

UPRAVILI JSME PRO VÁS STADIONY (NA OKRUZÍCH NENÍ DOSTATEK SNĚHU)
05. 02. 2019 (před 1955 dny)
Sněhu je na Drahanské vrchovině taktak na údržbu stadionů (Benešovská pastviska, Kořenecký golf a Suchovský za Rihem). Na okruzích je bohužel málo sněhu na strojovou úpravu a sjízdné jsou tedy jen se zvýšenou opatrností. Pokud chcete na okruhy, doporučujeme Vám okruh Benešovský a z něj odbočku na Suchý (ze Skalek) nebo do Protivanova (od Letadla).
více

PŘIŠLA OBLEVA - JE PO SNĚHU!
03. 02. 2019 (před 1957 dny)
Bohužel je po sněhu. V tuto chvíli není na Drahanské vrchovině kde lyžovat .
více

AKTUÁLNÍ FOTO Z TERÉNU
31. 01. 2019 (před 1960 dny)
I když.......právě padla na Drahanskou vrchovina mlha, takže poloaktuální :). Více foto ZDE.
více

OMEZENÝ PROVOZ RESTAURACE NA GOLFU O VÍKENDU 2.-3.2.2019
30. 01. 2019 (před 1961 dny)
Z provozních důvodů bude restaurace v Kořenec Golf & Ski Resort o víkendu 2.-3.2.2019 uzavřena.Všem návštěvníkům zůstává k dipozici kanadský bar s krbem (30 míst), kde Vám v době od 9:00 do 16:00 nabídnou teplé i studené nápoje, alko i nealko, drobné občerstvení.Ve stejnou dobu bude otevřeno informační centrum.Návštěvníkům zůstává k dispozici prohrnuté parkoviště, toalety a šatny se sprchami.Přejeme Vám vydařený běžecký víkend.
více

AKTUÁLNÍ ÚPRAVA STOP
29. 01. 2019 (před 1962 dny)
Okruhy SUCHÝ a BENEŠOVSKÝ a OKROUHLÁ byly právě UPRAVENY. Dále jsme protáhli napojení na Protivanov a celý PROTIVANOVSKÝ okruh. Kompletní údržbou prošly stadiony "golf" (Kořenec), "pastviska" (Benešov) a "za Rihem" (Suchý).   VELENOVSKÝ okruh a GOLFOVÝ okruh na Štěpánov budou upraveny ve středu ráno. Běžkám ZDAR. 
více

28. 01. 2019 (před 1963 dny)
Dnešní předpověď hlásí snežení až do večerních hodin. Úpravu proto plánujeme na úterý. Pokusíme se upravit co nejvíce okruhů vč. okruhů OKROUHLECKÉHO a VELENOVSKÉHO. V úterý odpoledne Vás budeme informovat o situaci v terénu. 
více

ZAMYŠLENÍ
27. 01. 2019 (před 1964 dny)
Milí návštěvníci běžeckých tras Drahanské vrchoviny.S ohledem na časté dotazy a připomínky k prohrnování lesních cest si dovolíme připomenout několik důležitých skutečností:
více

25. 01. 2019 (před 1966 dny)
Dnes připadl nový sníh, mrzne. Předpověď na další dny předpovídá tradičně oteplení, ale už víte, jak to s tou oblevou u nás nahoře je (nebo spíše není :). Takže se na vás opět těšíme, vypadá to na hezký víkend.Protáhneme OKRUH SUCHÝ a BENEŠOVSKÝ OKRUH, dále tréninkové stadiony na Kořenci (golf) v Benešově (za družstvem) a na Suchém (za Rihem). Upravíme také trasu SKALKY - PROTIVANOV. V provozu bude infocentrum na golfu (9:00-16:00), včetně restaurace na golfu (11:00-18:00). Přejeme Vám skvělou zábavu.
více

20. 01. 2019 (před 1971 dny)
I když je na Drahanské vrchovně ještě dostatek sněhu, v lesích začíná být situace hraniční. Do stop je napadané jehličí či celé větvičky a proto doporučujeme jen některé okruhy. Zatím příjemně sjízdný zůstává "Benešovský okruh". Pokud vyrážíte ze Suchého, doporučujeme jet severní stranou Suchovského okruhu a vyhnout se části TIC kemp, kolem Athény a kolem Sněhuláka. Pokud yvrážíte z Protivanova, jeďte trasou přímo na Skalky a pak pokračujte na Suchý nebo na Kořenec Pavlovskou spojkou.
více

NA VÍKEND BUDEME PŘIPRAVENI! A VY?
18. 01. 2019 (před 1973 dny)
Na Drahanské vrchovině zůstává sníh, a tak jsem pro Vás vytipovali a upravili sjízdné okruhy. Určitě upravíme tréninkové okruhy v obci Suchý (za RIHEM), v obci Benešov (pastviny za družstvem) a v Kořenci (na golfu). Dále bude sjízdný a upravený okruh Benešovský a spojka mezi obcí Suchý a Protivanov. Bohužel jiné okruhy jsou v tuto chvíli sjízdné pouze částečně. V lese jsou stopy zapadané jehličím a i sněhu je tu méně. Doporučujeme otevřená prostranství. O víkendu bude v provozu restaurace Morava (Benešov) a restaurace na golfu (Kořenec). Parkování doporučujeme v obci Suchý (kemp) a nebo na Kořenci (golf). Mapu okruhů (i těch tréninkových) najdete ZDE.
více

AKTUÁLNĚ Z TERÉNU
17. 01. 2019 (před 1974 dny)
VĚTŠINA OKRUHŮ JE SJÍZDNÁ A UPRAVENÁ TAŽENOU STOPOU
10. 01. 2019 (před 1981 dny)
Dnešní údržba hlásí úspěch. Kromě okruhu Malé Hradisko a okruhu Kořenecko-melkovského jsou všechny okruhy sjízdné a protažené stopovačem. Dále jsme pro Vás připravili tréninkové stadiony na Kořeneckém golfu, Benešovských pastviskách a za RIHEM v obci Suchý. Všude na těchto stadionech jsou vedle sebe minimálně 2 stopy. Všechny okruhy a stadiony pravděpodobně ještě před víkendem znovu upravíme. Přejeme Vám pěkné svezení!
více

Skútry vyjedou na okruhy.
10. 01. 2019 (před 1981 dny)
STROJOVÁ ÚPRAVA !
08. 01. 2019 (před 1983 dny)
Mapu z vyznačenými tréninkovými okruhy najdete ZDE.
více

Sněhu je na strojovou úpravu málo
04. 01. 2019 (před 1987 dny)
Čeká nás běžecký víkend. Sněhu napadlo na příjemné svezení, doporučujeme však pouze Benešovské pastviny podél lesa a Kořenecké golfové hřiště (restaurace v provozu od 11:00 do 18:00). Jakmile to bude možné, skútry do terénu vyrazí a my Vás budeme obratem informovat. Sněhu je však nyní na strojovou úpravu málo, je prašný a nemá podkladovou vrstvu. Tento víkend skůtry určitě nevyjedou. 
více

02. 01. 2019 (před 1989 dny)
Padá, padá, ale  málo a pomalu. Na Drahanské vrchovině přes dnešní den (2.1.2018) napadlo stěží 5 cm prašného sněhu. Další sněžení hlásí o víkendu. Snad to už konečně znamená, že paní zima příchází.
více

14. 12. 2018 (před 2008 dny)
Příspěvek z diksuse: Dnes jsem se zkusil sklouznout na golfovém hřišti na Kořenci. Stopa celkem projetá po obvodu celého hřiště, místy leze ovšem tráva, občas jsem narazil na krtinec, ale na první projetí na starých lyžích to celkem ušlo. Ale fakt jen na starých lyžích:) Sníh je zmrzlý, odhadem je ho tak 5 až 7 cm, samozřejmě bez podkladu, což ale na golfu až tak nevadí. Jet se zkusit sklouznout na Suchý, případně na Benešov nemá aktuálně smysl. (Brendos)
více

13. 12. 2018 (před 2009 dny)
První sníh napadl na Drahanskou vrchovinu a první běžkaři vyrazili do stop. Zatím to jde pouze na golfu (Kořenec) a i tam je to na "kameňačky". Za první svezení to ale stojí. Restaurace na golfu bude o víkendu (15.-16.12.)  OTEVŘENA!
více

02. 03. 2018 (před 2295 dny)
Sněhová situace se na vrchovině za uplynulý týden příliš nezměnila, proto i nadále platí, že velké okruhy zůstávají sjízdné pouze částečně a se zvýšenou opatrností. Proto pro Vás připravíme tréninkové okruhy na kořeneckém GOLFU (cca 2,5 km), na benešovských PASTVISKÁCH (3,2 km) a na Suchém u Penzionu u Petra (2 km). Nejlépe, co do množství sněhu i počtu stop, je na tom golfové hřiště na Kořenci. Nejvíce trávy ve stopě najdete pak na Suchém. Na Kořenci najdete otevřené informační centrum, kde Vám kromě drobného občerstvení podají děvčata aktuální informace o sjízdnosti stop. Přejeme dobrou stopu.
více

Zprávy z terénu: Shrnutí situace na vrchovině
26. 02. 2018 (před 2299 dny)
Nejlépe shrnul stav tratí v diskusním fóru Patrik (informace jsou oveřeny!!!).: Dobrý den, o víkendu jsem projel většinu tras na Drahanské vrchovině a jednoznačně nejlepší to nyní je na Kořenci na golfu, ucházející jsou i benešovská Pastviska. Organizátoři zde vyjeli několik stop vedle sebe, dokonce to vypadá, že přidávali stopu denně, takže jsou tam vždy pěkné profily. Rád bych je ocenil alespoň touto malou pochvalou. A k ostatním úsekům a okruhům: Všchny cesty přes les jsou zasypané jehličím a stopa tu není žádná a za těchto sněhových podmínek ani nepůjde vyjet skůtrem nebo znovu vyšlápnout. Části tras, která vedou po polích a po loukách, jsou vyfoukané a to, co jsem vyšlápnul už za 30min jako by nebylo. Špatná je i situace za penzionem U Petra na Suchém. Je to tam vyfoukané na hlínu a trávu a stopy téměř žádné. Takže doporučení: kdo se chcete pěkně zklouznout, jeďte na golf na Kořenec.
více

První strojově upravené trasy jsou na stadionech Benešovská Pastviska a na kořeneckém golfovém hřišti.
17. 02. 2018 (před 2308 dny)
Čtvrteční a páteční chumelenice přinesla dostatek sněhu na první strojovou úpravu. Zatím to ale stačí pouze na tréninkové stadiony. V lese je stále sněhu málo a tak tradiční okruhy zůstavají sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. K nástupu na tréninkové stadiony doporučujeme využít parkoviště a zázemí na golfu, v případně pastvisek pak dojeďte v Benešově co nejblíže k lesu po cestě k radaru Skalky nebo na stopu nastupte za ohradou mezi Benešovem a obcí Suchý (než vjedete do lesa před obcí Suchý).
více

10. 02. 2018 (před 2315 dny)
Za posledních 5 dnů postupně připadlo 10 cm sněhu a tak lze konečně příjemně běžkovat alespoň na loukách a pastvinách. Jako ideální se zatím jeví zamrzlý suchovský rybník nebo golfové hřiště na Kořenci, kde je tráva sekána pouze na několik málo centimetrů. Obě střediska nabízejí prostorné parkoviště, na golfu pak nabízí zdarma šatny, infoservis a přijemné posezení v dřevěném kanadském srubu u zapáleného krbu. Nabízejí zde také občerstvené (teplé nápoje, alko i nealko, polévku s pečivem). Tak pěkný lyžařský víkend.
více

Nasněžilo, nafoukalo, ....a už zase taje:(
19. 01. 2018 (před 2337 dny)
Bohužel se naplnily nejčernější obavy a veškerá sněhová nadílka kvapem mizí. V tuto chvíli vůbec nedoporučujeme Drahanskou vrchovinu k běžkování. Maximálně místní znalci o víkendu prošlápnou návěje u lesů, ale na kondiční trénink ani výletování to nebude:(.
více

17. 01. 2018 (před 2339 dny)
Máme tu 5-10 cm nového sněhu a teploty se dlouhodobě drží pod nulou. Zatím to není na kloudné běžkování (určitě doporučujeme starší lyže - kameňačky), už vůbec to není na strojovou úpravu, ale jako základ pro další nadílku super. Tak jen aby přišla.
více

30. 12. 2017 (před 2357 dny)
I když se teploty drží již třetí den pod nulou, sněhu nasněžilo maximálně 5cm. Běžkování není možné ani na tréninkovývh stadionech. Navíc nám předpověď slibuje oteplení a tak to vypadá na další odklad letošní lyžařské běžecké sezóny.
více

30. 11. 2017 (před 2387 dny)
Máme tu první sněhovou nadílku. Pokud byste neodolali nutkání k prvnímu zklouznutí, doporučujeme Vám plochy golfového hřiště. Tráva je tu stříhaná na 3-6 cm a tak stačí jen málo sněhu. V současné době je zde 10-15 cm. Na strojovou úpravu to ale zatím ještě nestačí.
více

30. 11. 2017 (před 2387 dny)
Vážení přátelé zimních sportů – jelikož napadlo množství sněhu které by mohlo do běžeckých stop nalákat některé nedočkavé běžkaře, upozorňujeme Vás touto cestou, že v pátek a v sobotu 1. a 2.12.2017 bude probíhat HON na zvěř v lokalitě VALCHOV, ŽDÁRNÁ , SUCHÝ, BENEŠOV. Proto prosíme nevstupujte v těchto dnech  z důvodu bezpečnosti do  lokalit označených výstražnými cedulemi. Děkujeme za pochopení. MP LESY Benešov
více

FOTO: KOŘENECKÁ LYŽE 2017
02. 03. 2017 (před 2660 dny)
V naší fotogalerii najdete kompletní sbírku fotografií z letošního ročníku Kořenecké lyže. Přímý odkaz je ZDE.
více

PODĚKOVÁNÍ
02. 03. 2017 (před 2660 dny)
Děkuji všem, kteří aktivně přispívali k letošnímu běžkování na Drahanské vrchovině.
více

VÍKENDOVÁ OBLEVA PŘIPRAVILA VRCHOVINU O SNÍH
07. 02. 2017 (před 2683 dny)
Víkendové plusové teploty nás připravili o většinu sněhu. Všechny okruhy jsou nyní NESJÍZDNÉ.
více

05. 02. 2017 (před 2685 dny)
I přes výrazné oteplení se v sobotu 4.2.2017 na Kořenci uskutečnil 6. ročník lyžařských běžeckých závodů "Kořenecká lyže 2017". Přes 40 závodníků zde změřilo své síly. Gratulujeme vítězům, děkujeme účastníkům i divákům, smekáme před pořadateli a těšíme se na další ročníky. Výsledky najdete.....
více

02. 02. 2017 (před 2688 dny)
Skůtry z terénu hlásí: 1) Okruh Okrouhlá - SJÍZDNÝ, 2) Benešovský okruh - (SJÍZDNÝ vyjma části Pavlov-Buková-památník pádu letadla-Skalky....doporučujeme Pavlovskou spojku, tedy jet starou trasou), 3) Kořenecký golfový okruh NESJÍZDNÝ. Tréninkové okruhy na Benešově, Kořenci a Suchém připraveny na 100%. Více informací doplníme během dnešního večera (čtvrtek, 2.2.2017).
více

6. ročník lyžařského závodu „KOŘENECKÁ LYŽE“
01. 02. 2017 (před 2689 dny)
Tělovýchovná Jednota Sokol a Kořenec Golf & Ski Resort pořádají v sobotu 4.2.2017  6. ročník běžeckých lyžařských závodů „Kořenecká lyže“
více

01. 02. 2017 (před 2689 dny)
V úterý večer přijel na vrchovinu Martin na bílém koni. Připadlo v průměru 5 cm nového sněhu a předpověď během dne hlásí další nadílku. I přesto už v odpoledních hodinách vypustíme skůtry do terénu a upravíme všechny náhorní okruhy (Benešovský, Kořenecký-golfový, Suchovský, Okrouhlecký, Protivanovský a podle aktuální situace zkusíme i Velenovský okruh a okruh Malé Hradisko. Stejně tak upravíme několik stop na tréninkovém okruhu na Benešovských pastviskách a na kořeneckém golfovém hřišti. Zatím  s otazníkem zůstává tréninkový okruh nad Protivanovem, kde jsou pole stále vyfoukaná a sněhu je málo.
více

DALŠÍ SLUNNÝ VÍKEND PŘED NÁMI
27. 01. 2017 (před 2694 dny)
I když se sněhové podmínky nemění, další slunný víkend na Drahanské vrchovině slibuje běžeckou pohodu. Sněhu sice nepřipadlo a velké okruhy jsou stále místy hůře sjízdné, tréninkové okruhy jsou připraveny na nápor turistů. Je na nich dostatek sněhu a i několik stop vedle sebe. Nové stopy jsme však nepřipravovali - po několika zkušebních kilometrech bylo opět jasné, že dobrou stopu strojem nevyrobíme. Naštěstí jich máme dost z minulých úprav.
více

Hledejte informace v diskusním fóru
21. 01. 2017 (před 2700 dny)
Všem, kteří se pídíte po aktuálních informacích z lyžařských tras, vřele doporučujeme navštívit diskusní fórum. Četní přispěvatelé zde posílají tipy na dobré trasy, upozorňují na špatná místa a nebezpečí na trasách. Děkujeme jim tímto za všechny aktuální informace. Pozitivní i negativní.
více

19. 01. 2017 (před 2702 dny)
Sněhová situace se nelepší. Naopak sníh ztrácí na objemu a tak můžeme strojově udržovat pouze tréninkové okruhy (2-4 stopy vedle sebe). Dokonce musíme opustit i Protivanovský tréninkový okruh. Velké okruhy zůstávají sjízdné pouze částečně. Především na lesních cestách se připravte na jehličí, větvičky a sem tam i hlínu a kamení. Sněhu je na Drahanské vrchovině od 5 do 30 cm. Polohu tréninkových okruhů najdete na mapě oblasti.
více

NAPSALI O NÁS NA WWW.CYKLISTI.CZ
15. 01. 2017 (před 2706 dny)
Běžecké lyžování a cyklistika. Na první pohled dva úplně rozdílné sporty. Víte ale, že běžecké lyžování je skvělou možností pro zimní přípravu? Pokud žijete v Brně, nebo jeho okolí, je Drahanská vrchovina ideálním terénem pro jednodenní výlety.
více

NAPSALI O NÁS NA WWW.IDNES.CZ
15. 01. 2017 (před 2706 dny)
Oblíbeným rekreačním zázemím jihomoravské metropole je Drahanská vrchovina. Zachovalá krajina s řadou cenných přírodních lokalit začíná v podstatě hned za posledními paneláky brněnské aglomerace a je pohodlně dostupná autobusy MHD.
více

14. 01. 2017 (před 2707 dny)
Skůtry hlásí připravenost tréninkového okruhu na Benešovských pastviskách (za družstvem) a Na golfu. Odpoledne protáhneme protivanovský tréninkový okruh "Sedliska" a také na Suchém (za Rihem - směrem ke Žďárné).
více

O VÍKENDU PŘIPRAVÍME POUZE TRÉNINKOVÉ OKRUHY
13. 01. 2017 (před 2708 dny)
Sněhu není dostatek a tak upravíme pouze tréninkové okruhy. Ke třem stávajícím (Benešovská pastviska, Protivanovský a Na golfu) zařazujeme do našeho repertoáru také okruh na Suchém.
více

NAPADL DALŠÍ SNÍH - na velké okruhy je to málo, na tréninkové okruhy dost.
12. 01. 2017 (před 2709 dny)
V noci ze středy 11.1. na čtvrtek 12.1. napadlo přibližně 5 cm nového sněhu. Není to dost na protažení okruhů, ale na pláních ho bude dostatek na úpravu tréninkových okruhů. 
více

SNĚHU JE STÁLE NEDOSTATEK.... ČEKÁME NA ZÁVĚR TÝDNE
10. 01. 2017 (před 2711 dny)
Předpověď počasí slibuje další sníh. Pokud však nenapadne alespoň 10 cm, okruhy zůstanou i nadále sjízdné pouze částečně, některé vůbec.
více

MÁME TU PRVNÍ OFICIÁLNÍ LYŽAŘSKÝ DEN SEZÓNY
07. 01. 2017 (před 2714 dny)
Tak jsme se konečně dočkali. Na Kořenec přišla pravá zima a sněhu za poslední dny přibylo dostatek na protažení stop....alespoň částečné.
více

BUDE BĚŽECKÁ SEZÓNA? CHUMELÍ SE CHUMELÍ!
05. 01. 2017 (před 2716 dny)
Na tuto otázku definitivně odpovíme v pátek 6.1.2015. Středeční chumelenice zasněžila drahanská pole, a o tom, jak to vypadá v lese, podají průzkumníci zprávu právě v pátek.
více