facebook
menu

Partneři lyžařských tras

     
   


 
Mapa alternativních tras
15. 01. 2021 (včera)
Vážení návštěvnící a sportovní nadšenci. Připravili jsme pro Vás mapu alternativních tras, které budou dnes odpoledne projety a upraveny skútry. V případě sněžení budou opětovně upravovány i zítra.  Trasy budou mít přímou návaznost z obce Suchý až do obce Kořenec. Tyto alternativní trasy nenahrazují ty stávající, pouze upravují jejich směr průjezdnými lokalitami.  Přibylo také další parkoviště, které naleznete na louce asi 200 metrů pod hřbitovem v obci Benešov.
více

Alternativní trasy
14. 01. 2021 (před 2 dny)
Ikdyž sněhu za poslední dny opět přibylo, tak nejsou všechny trasy plně průjezdné. Během pátku Vám přineseme aktualizovanou mapu tras, do které přidáme některé nové okruhy. Trasy musíme operativně měnit i s ohledem na množství sněhu, poškozené lesní cesty, popadané stromy nebo nově vzniklé oplocené pozemky.  Pracujeme také na rozšíření parkovacích kapacit v okolí Benešova. Parkoviště v obci Suchý u rybníka a golfový areál Kořenec Golf & Ski resort bude mít každý víkend od pátku do neděle zpoplatněné parkování částkou 50 Kč. Platit bude možné pouze hotově. Prosíme přednostně o využívání těchto značených parkovišť, tak aby nedocházelo k případným škodám na soukromých pozemcích.
více

09. 01. 2021 (před 7 dny)
Vzhledem k obrovskému počtu návštevníků lyžarských tras v našem areálu pro Vás máme několik pravidel, které je nutné dodržovat. V opačném případě budeme nuceni přistupovat k opatřením, které budou pohyb omezovat.  1) Při pohybu v golfovém areálu a to zejména v prostoru greenů (plocha označená kůly a nápisem "zákaz vstupu na green") Vás důrazně žádáme o dodržování pokynů. Dochází k vážným poškozením jejich povrchů.  2) Pri jízdě po hřišti nevyjíždějte mimo upravenou stopu.  3) Pro návštěvníky golfového areálu  je otevřeno VÝDEJNÍ OKÉNKO restaurace, kde si můžete s sebou odnést horký nápoj nebo polévku. Provozní doba okénka bude od 9:00 do 15:00. Odpadkové koše jsou na každém z parkovišť.  4) V prostoru kryté terasy je po zakoupení občerstvení zakázáno se zdržovat, tak abychom splnili všechna nařízení vydané vládnou.
více

Skútr již vyrazil
08. 01. 2021 (před 8 dny)
Vážení příznivci bílé stopy. Dnes už bylo možné vyrazit se sněžným skútrem a upravit kořenecký golfový okruh a benešovská pastviska. Za aktuálních sněhových podmínek další trasy strojově upravit nejdou. Trasy směr Suchý jsou projety běžkaři a jsou sjízdné s drobnými omezeními.  Po trase Kořenec - Suchý je možné využít občerstvení ve výdejních okénkách na golfovém hřišti Kořenec Golf & Ski resort v prostoru restaurace, na Benešově u restaurace Morava a na Suchým u restaurace Na Dolech.  Přejeme hezký víkend
více

Sněhu je dostatek a Kořenecký golfový okruh je otevřen
07. 01. 2021 (před 9 dny)
Od zítřejšího dne 8.1.2020 bude pro návštěvníky golfového areálu V PROVOZU VÝDEJNÍ OKÉNKO restaurace, kde si můžete s sebou odnést horký nápoj nebo polévku. Provozní doba okénka bude od 9:00 do 15:00.Sněhu je ještě na strojovou úpravu málo, je prašný a nemá podkladovou vrstvu.Návštěvníky golfového areálu žádáme o dodržování vytyčených tras a nařízeních spojených z epidemiologickou situací.
více

Informace o sněhových podmínkách
06. 01. 2021 (před 10 dny)
Aktuální informace z Kořence jsou takové, že sněhu napadlo na příjemné svezení, doporučujeme však pouze Benešovské pastviny podél lesa a Kořenecké golfové hřiště . Jakmile to bude možné, skútry do terénu vyrazí a my Vás budeme obratem informovat. Sněhu je však nyní na strojovou úpravu málo, je prašný a nemá podkladovou vrstvu. Návštěvníky golfového areálu žádáme o dodržování vytyčených tras a nařízeních spojených z epidemiologickou situací.
více

VÍTEJTE V NOVÉ SEZÓNĚ 2021
05. 01. 2021 (před 11 dny)
Milí přátelé, Vítáme Vás v novém roce na Drahanské vrchovině. Sněhu je sice zatím jako šafránu, nicméně naděje na další sněhovou nadílku nás neopouštějí. Jakmile bude možné vyrazit do tras, dáme Vám vědět. I letos jsme připravení pro Vás vytvořit perfektní podmínky pro běžkování.
více

09. 02. 2020 (před 342 dny)
Víkendová obleva nás zbavila souvislé sněhové pokrývky. Běžkování se opět odkládá :(
více

Sněhová nadílka přišla...nestačí to !
06. 02. 2020 (před 345 dny)
I přes radostnou středeční chumelenici (5. 2. 2020) bohužel nenapadlo dost sněhu pro rozumné běžkování. Na sklouznutí to proto bude maximálně na kořeneckém golfu, kde je tráva pravidelně střihána na 3 cm a i tam to bude o častém kontaktu s trávou. Nečekejte souvislou sněhovou pokrývku..... v žádném případě nebudeme moci na Drahanské vrchovině upravovat stopy strojově.  Ani předpověď počasí neslibuje vyhlídky na lepší běžecké časy o nadcházejícím víkendu :(
více

PRVNÍ BĚŽECKÝ VÍKEND NA DRAHANSKÉ VRCHOVINĚ
21. 01. 2020 (před 361 dny)
Sněhová nadílka by nám dle všech předpovědí měla vydržet až do blížícího se víkendu, a proto Vás zveme na kořenecký golf i benešovská pastviska. Bude zde, doufejme, i o víkendu dostatek sněhu pro první svezení.  Golfová restaurace na Kořenci i benešovská Morava Vám otevře svou náruč ....stavte se zahřát horkým nápojem nebo polévkou.I když to vypadá, že sněhu na strojovou úpravu bude málo, běžecké stopy na tréninkových okruzích stojí za návštěvu.
více

JE PO SNĚHU !
15. 02. 2019 (před 701 dny)
Na Drahanskou vrchovinu přišlo (letos poprvé) jaro. Masivní obleva nás připravila o sněhovou pokrývku. Poslední svezení nabízí snad už jen "ledovec" u lesa na stadionu PASTVISKA za ZD Skály na Benešově. Budeme rádi za aktuální postřehy z této lokality do našeho diskusního fóra.
více

UPRAVILI JSME PRO VÁS STADIONY (NA OKRUZÍCH NENÍ DOSTATEK SNĚHU)
05. 02. 2019 (před 711 dny)
Sněhu je na Drahanské vrchovině taktak na údržbu stadionů (Benešovská pastviska, Kořenecký golf a Suchovský za Rihem). Na okruzích je bohužel málo sněhu na strojovou úpravu a sjízdné jsou tedy jen se zvýšenou opatrností. Pokud chcete na okruhy, doporučujeme Vám okruh Benešovský a z něj odbočku na Suchý (ze Skalek) nebo do Protivanova (od Letadla).
více

PŘIŠLA OBLEVA - JE PO SNĚHU!
03. 02. 2019 (před 713 dny)
Bohužel je po sněhu. V tuto chvíli není na Drahanské vrchovině kde lyžovat .
více

AKTUÁLNÍ FOTO Z TERÉNU
31. 01. 2019 (před 716 dny)
I když.......právě padla na Drahanskou vrchovina mlha, takže poloaktuální :). Více foto ZDE.
více

OMEZENÝ PROVOZ RESTAURACE NA GOLFU O VÍKENDU 2.-3.2.2019
30. 01. 2019 (před 717 dny)
Z provozních důvodů bude restaurace v Kořenec Golf & Ski Resort o víkendu 2.-3.2.2019 uzavřena.Všem návštěvníkům zůstává k dipozici kanadský bar s krbem (30 míst), kde Vám v době od 9:00 do 16:00 nabídnou teplé i studené nápoje, alko i nealko, drobné občerstvení.Ve stejnou dobu bude otevřeno informační centrum.Návštěvníkům zůstává k dispozici prohrnuté parkoviště, toalety a šatny se sprchami.Přejeme Vám vydařený běžecký víkend.
více

AKTUÁLNÍ ÚPRAVA STOP
29. 01. 2019 (před 718 dny)
Okruhy SUCHÝ a BENEŠOVSKÝ a OKROUHLÁ byly právě UPRAVENY. Dále jsme protáhli napojení na Protivanov a celý PROTIVANOVSKÝ okruh. Kompletní údržbou prošly stadiony "golf" (Kořenec), "pastviska" (Benešov) a "za Rihem" (Suchý).   VELENOVSKÝ okruh a GOLFOVÝ okruh na Štěpánov budou upraveny ve středu ráno. Běžkám ZDAR. 
více

28. 01. 2019 (před 719 dny)
Dnešní předpověď hlásí snežení až do večerních hodin. Úpravu proto plánujeme na úterý. Pokusíme se upravit co nejvíce okruhů vč. okruhů OKROUHLECKÉHO a VELENOVSKÉHO. V úterý odpoledne Vás budeme informovat o situaci v terénu. 
více

ZAMYŠLENÍ
27. 01. 2019 (před 720 dny)
Milí návštěvníci běžeckých tras Drahanské vrchoviny.S ohledem na časté dotazy a připomínky k prohrnování lesních cest si dovolíme připomenout několik důležitých skutečností:
více

25. 01. 2019 (před 722 dny)
Dnes připadl nový sníh, mrzne. Předpověď na další dny předpovídá tradičně oteplení, ale už víte, jak to s tou oblevou u nás nahoře je (nebo spíše není :). Takže se na vás opět těšíme, vypadá to na hezký víkend.Protáhneme OKRUH SUCHÝ a BENEŠOVSKÝ OKRUH, dále tréninkové stadiony na Kořenci (golf) v Benešově (za družstvem) a na Suchém (za Rihem). Upravíme také trasu SKALKY - PROTIVANOV. V provozu bude infocentrum na golfu (9:00-16:00), včetně restaurace na golfu (11:00-18:00). Přejeme Vám skvělou zábavu.
více

20. 01. 2019 (před 727 dny)
I když je na Drahanské vrchovně ještě dostatek sněhu, v lesích začíná být situace hraniční. Do stop je napadané jehličí či celé větvičky a proto doporučujeme jen některé okruhy. Zatím příjemně sjízdný zůstává "Benešovský okruh". Pokud vyrážíte ze Suchého, doporučujeme jet severní stranou Suchovského okruhu a vyhnout se části TIC kemp, kolem Athény a kolem Sněhuláka. Pokud yvrážíte z Protivanova, jeďte trasou přímo na Skalky a pak pokračujte na Suchý nebo na Kořenec Pavlovskou spojkou.
více

NA VÍKEND BUDEME PŘIPRAVENI! A VY?
18. 01. 2019 (před 729 dny)
Na Drahanské vrchovině zůstává sníh, a tak jsem pro Vás vytipovali a upravili sjízdné okruhy. Určitě upravíme tréninkové okruhy v obci Suchý (za RIHEM), v obci Benešov (pastviny za družstvem) a v Kořenci (na golfu). Dále bude sjízdný a upravený okruh Benešovský a spojka mezi obcí Suchý a Protivanov. Bohužel jiné okruhy jsou v tuto chvíli sjízdné pouze částečně. V lese jsou stopy zapadané jehličím a i sněhu je tu méně. Doporučujeme otevřená prostranství. O víkendu bude v provozu restaurace Morava (Benešov) a restaurace na golfu (Kořenec). Parkování doporučujeme v obci Suchý (kemp) a nebo na Kořenci (golf). Mapu okruhů (i těch tréninkových) najdete ZDE.
více

AKTUÁLNĚ Z TERÉNU
17. 01. 2019 (před 730 dny)
VĚTŠINA OKRUHŮ JE SJÍZDNÁ A UPRAVENÁ TAŽENOU STOPOU
10. 01. 2019 (před 737 dny)
Dnešní údržba hlásí úspěch. Kromě okruhu Malé Hradisko a okruhu Kořenecko-melkovského jsou všechny okruhy sjízdné a protažené stopovačem. Dále jsme pro Vás připravili tréninkové stadiony na Kořeneckém golfu, Benešovských pastviskách a za RIHEM v obci Suchý. Všude na těchto stadionech jsou vedle sebe minimálně 2 stopy. Všechny okruhy a stadiony pravděpodobně ještě před víkendem znovu upravíme. Přejeme Vám pěkné svezení!
více

Skútry vyjedou na okruhy.
10. 01. 2019 (před 737 dny)
STROJOVÁ ÚPRAVA !
08. 01. 2019 (před 739 dny)
Mapu z vyznačenými tréninkovými okruhy najdete ZDE.
více

Sněhu je na strojovou úpravu málo
04. 01. 2019 (před 743 dny)
Čeká nás běžecký víkend. Sněhu napadlo na příjemné svezení, doporučujeme však pouze Benešovské pastviny podél lesa a Kořenecké golfové hřiště (restaurace v provozu od 11:00 do 18:00). Jakmile to bude možné, skútry do terénu vyrazí a my Vás budeme obratem informovat. Sněhu je však nyní na strojovou úpravu málo, je prašný a nemá podkladovou vrstvu. Tento víkend skůtry určitě nevyjedou. 
více

02. 01. 2019 (před 745 dny)
Padá, padá, ale  málo a pomalu. Na Drahanské vrchovině přes dnešní den (2.1.2018) napadlo stěží 5 cm prašného sněhu. Další sněžení hlásí o víkendu. Snad to už konečně znamená, že paní zima příchází.
více

14. 12. 2018 (před 764 dny)
Příspěvek z diksuse: Dnes jsem se zkusil sklouznout na golfovém hřišti na Kořenci. Stopa celkem projetá po obvodu celého hřiště, místy leze ovšem tráva, občas jsem narazil na krtinec, ale na první projetí na starých lyžích to celkem ušlo. Ale fakt jen na starých lyžích:) Sníh je zmrzlý, odhadem je ho tak 5 až 7 cm, samozřejmě bez podkladu, což ale na golfu až tak nevadí. Jet se zkusit sklouznout na Suchý, případně na Benešov nemá aktuálně smysl. (Brendos)
více

13. 12. 2018 (před 765 dny)
První sníh napadl na Drahanskou vrchovinu a první běžkaři vyrazili do stop. Zatím to jde pouze na golfu (Kořenec) a i tam je to na "kameňačky". Za první svezení to ale stojí. Restaurace na golfu bude o víkendu (15.-16.12.)  OTEVŘENA!
více

02. 03. 2018 (před 1051 dny)
Sněhová situace se na vrchovině za uplynulý týden příliš nezměnila, proto i nadále platí, že velké okruhy zůstávají sjízdné pouze částečně a se zvýšenou opatrností. Proto pro Vás připravíme tréninkové okruhy na kořeneckém GOLFU (cca 2,5 km), na benešovských PASTVISKÁCH (3,2 km) a na Suchém u Penzionu u Petra (2 km). Nejlépe, co do množství sněhu i počtu stop, je na tom golfové hřiště na Kořenci. Nejvíce trávy ve stopě najdete pak na Suchém. Na Kořenci najdete otevřené informační centrum, kde Vám kromě drobného občerstvení podají děvčata aktuální informace o sjízdnosti stop. Přejeme dobrou stopu.
více

Zprávy z terénu: Shrnutí situace na vrchovině
26. 02. 2018 (před 1055 dny)
Nejlépe shrnul stav tratí v diskusním fóru Patrik (informace jsou oveřeny!!!).: Dobrý den, o víkendu jsem projel většinu tras na Drahanské vrchovině a jednoznačně nejlepší to nyní je na Kořenci na golfu, ucházející jsou i benešovská Pastviska. Organizátoři zde vyjeli několik stop vedle sebe, dokonce to vypadá, že přidávali stopu denně, takže jsou tam vždy pěkné profily. Rád bych je ocenil alespoň touto malou pochvalou. A k ostatním úsekům a okruhům: Všchny cesty přes les jsou zasypané jehličím a stopa tu není žádná a za těchto sněhových podmínek ani nepůjde vyjet skůtrem nebo znovu vyšlápnout. Části tras, která vedou po polích a po loukách, jsou vyfoukané a to, co jsem vyšlápnul už za 30min jako by nebylo. Špatná je i situace za penzionem U Petra na Suchém. Je to tam vyfoukané na hlínu a trávu a stopy téměř žádné. Takže doporučení: kdo se chcete pěkně zklouznout, jeďte na golf na Kořenec.
více

První strojově upravené trasy jsou na stadionech Benešovská Pastviska a na kořeneckém golfovém hřišti.
17. 02. 2018 (před 1064 dny)
Čtvrteční a páteční chumelenice přinesla dostatek sněhu na první strojovou úpravu. Zatím to ale stačí pouze na tréninkové stadiony. V lese je stále sněhu málo a tak tradiční okruhy zůstavají sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. K nástupu na tréninkové stadiony doporučujeme využít parkoviště a zázemí na golfu, v případně pastvisek pak dojeďte v Benešově co nejblíže k lesu po cestě k radaru Skalky nebo na stopu nastupte za ohradou mezi Benešovem a obcí Suchý (než vjedete do lesa před obcí Suchý).
více

10. 02. 2018 (před 1071 dny)
Za posledních 5 dnů postupně připadlo 10 cm sněhu a tak lze konečně příjemně běžkovat alespoň na loukách a pastvinách. Jako ideální se zatím jeví zamrzlý suchovský rybník nebo golfové hřiště na Kořenci, kde je tráva sekána pouze na několik málo centimetrů. Obě střediska nabízejí prostorné parkoviště, na golfu pak nabízí zdarma šatny, infoservis a přijemné posezení v dřevěném kanadském srubu u zapáleného krbu. Nabízejí zde také občerstvené (teplé nápoje, alko i nealko, polévku s pečivem). Tak pěkný lyžařský víkend.
více

Nasněžilo, nafoukalo, ....a už zase taje:(
19. 01. 2018 (před 1093 dny)
Bohužel se naplnily nejčernější obavy a veškerá sněhová nadílka kvapem mizí. V tuto chvíli vůbec nedoporučujeme Drahanskou vrchovinu k běžkování. Maximálně místní znalci o víkendu prošlápnou návěje u lesů, ale na kondiční trénink ani výletování to nebude:(.
více

17. 01. 2018 (před 1095 dny)
Máme tu 5-10 cm nového sněhu a teploty se dlouhodobě drží pod nulou. Zatím to není na kloudné běžkování (určitě doporučujeme starší lyže - kameňačky), už vůbec to není na strojovou úpravu, ale jako základ pro další nadílku super. Tak jen aby přišla.
více

30. 12. 2017 (před 1113 dny)
I když se teploty drží již třetí den pod nulou, sněhu nasněžilo maximálně 5cm. Běžkování není možné ani na tréninkovývh stadionech. Navíc nám předpověď slibuje oteplení a tak to vypadá na další odklad letošní lyžařské běžecké sezóny.
více

30. 11. 2017 (před 1143 dny)
Máme tu první sněhovou nadílku. Pokud byste neodolali nutkání k prvnímu zklouznutí, doporučujeme Vám plochy golfového hřiště. Tráva je tu stříhaná na 3-6 cm a tak stačí jen málo sněhu. V současné době je zde 10-15 cm. Na strojovou úpravu to ale zatím ještě nestačí.
více

30. 11. 2017 (před 1143 dny)
Vážení přátelé zimních sportů – jelikož napadlo množství sněhu které by mohlo do běžeckých stop nalákat některé nedočkavé běžkaře, upozorňujeme Vás touto cestou, že v pátek a v sobotu 1. a 2.12.2017 bude probíhat HON na zvěř v lokalitě VALCHOV, ŽDÁRNÁ , SUCHÝ, BENEŠOV. Proto prosíme nevstupujte v těchto dnech  z důvodu bezpečnosti do  lokalit označených výstražnými cedulemi. Děkujeme za pochopení. MP LESY Benešov
více

FOTO: KOŘENECKÁ LYŽE 2017
02. 03. 2017 (před 1416 dny)
V naší fotogalerii najdete kompletní sbírku fotografií z letošního ročníku Kořenecké lyže. Přímý odkaz je ZDE.
více

PODĚKOVÁNÍ
02. 03. 2017 (před 1416 dny)
Děkuji všem, kteří aktivně přispívali k letošnímu běžkování na Drahanské vrchovině.
více

VÍKENDOVÁ OBLEVA PŘIPRAVILA VRCHOVINU O SNÍH
07. 02. 2017 (před 1439 dny)
Víkendové plusové teploty nás připravili o většinu sněhu. Všechny okruhy jsou nyní NESJÍZDNÉ.
více

05. 02. 2017 (před 1441 dny)
I přes výrazné oteplení se v sobotu 4.2.2017 na Kořenci uskutečnil 6. ročník lyžařských běžeckých závodů "Kořenecká lyže 2017". Přes 40 závodníků zde změřilo své síly. Gratulujeme vítězům, děkujeme účastníkům i divákům, smekáme před pořadateli a těšíme se na další ročníky. Výsledky najdete.....
více

02. 02. 2017 (před 1444 dny)
Skůtry z terénu hlásí: 1) Okruh Okrouhlá - SJÍZDNÝ, 2) Benešovský okruh - (SJÍZDNÝ vyjma části Pavlov-Buková-památník pádu letadla-Skalky....doporučujeme Pavlovskou spojku, tedy jet starou trasou), 3) Kořenecký golfový okruh NESJÍZDNÝ. Tréninkové okruhy na Benešově, Kořenci a Suchém připraveny na 100%. Více informací doplníme během dnešního večera (čtvrtek, 2.2.2017).
více

6. ročník lyžařského závodu „KOŘENECKÁ LYŽE“
01. 02. 2017 (před 1445 dny)
Tělovýchovná Jednota Sokol a Kořenec Golf & Ski Resort pořádají v sobotu 4.2.2017  6. ročník běžeckých lyžařských závodů „Kořenecká lyže“
více

01. 02. 2017 (před 1445 dny)
V úterý večer přijel na vrchovinu Martin na bílém koni. Připadlo v průměru 5 cm nového sněhu a předpověď během dne hlásí další nadílku. I přesto už v odpoledních hodinách vypustíme skůtry do terénu a upravíme všechny náhorní okruhy (Benešovský, Kořenecký-golfový, Suchovský, Okrouhlecký, Protivanovský a podle aktuální situace zkusíme i Velenovský okruh a okruh Malé Hradisko. Stejně tak upravíme několik stop na tréninkovém okruhu na Benešovských pastviskách a na kořeneckém golfovém hřišti. Zatím  s otazníkem zůstává tréninkový okruh nad Protivanovem, kde jsou pole stále vyfoukaná a sněhu je málo.
více

DALŠÍ SLUNNÝ VÍKEND PŘED NÁMI
27. 01. 2017 (před 1450 dny)
I když se sněhové podmínky nemění, další slunný víkend na Drahanské vrchovině slibuje běžeckou pohodu. Sněhu sice nepřipadlo a velké okruhy jsou stále místy hůře sjízdné, tréninkové okruhy jsou připraveny na nápor turistů. Je na nich dostatek sněhu a i několik stop vedle sebe. Nové stopy jsme však nepřipravovali - po několika zkušebních kilometrech bylo opět jasné, že dobrou stopu strojem nevyrobíme. Naštěstí jich máme dost z minulých úprav.
více

Hledejte informace v diskusním fóru
21. 01. 2017 (před 1456 dny)
Všem, kteří se pídíte po aktuálních informacích z lyžařských tras, vřele doporučujeme navštívit diskusní fórum. Četní přispěvatelé zde posílají tipy na dobré trasy, upozorňují na špatná místa a nebezpečí na trasách. Děkujeme jim tímto za všechny aktuální informace. Pozitivní i negativní.
více

19. 01. 2017 (před 1458 dny)
Sněhová situace se nelepší. Naopak sníh ztrácí na objemu a tak můžeme strojově udržovat pouze tréninkové okruhy (2-4 stopy vedle sebe). Dokonce musíme opustit i Protivanovský tréninkový okruh. Velké okruhy zůstávají sjízdné pouze částečně. Především na lesních cestách se připravte na jehličí, větvičky a sem tam i hlínu a kamení. Sněhu je na Drahanské vrchovině od 5 do 30 cm. Polohu tréninkových okruhů najdete na mapě oblasti.
více

NAPSALI O NÁS NA WWW.CYKLISTI.CZ
15. 01. 2017 (před 1462 dny)
Běžecké lyžování a cyklistika. Na první pohled dva úplně rozdílné sporty. Víte ale, že běžecké lyžování je skvělou možností pro zimní přípravu? Pokud žijete v Brně, nebo jeho okolí, je Drahanská vrchovina ideálním terénem pro jednodenní výlety.
více

NAPSALI O NÁS NA WWW.IDNES.CZ
15. 01. 2017 (před 1462 dny)
Oblíbeným rekreačním zázemím jihomoravské metropole je Drahanská vrchovina. Zachovalá krajina s řadou cenných přírodních lokalit začíná v podstatě hned za posledními paneláky brněnské aglomerace a je pohodlně dostupná autobusy MHD.
více

14. 01. 2017 (před 1463 dny)
Skůtry hlásí připravenost tréninkového okruhu na Benešovských pastviskách (za družstvem) a Na golfu. Odpoledne protáhneme protivanovský tréninkový okruh "Sedliska" a také na Suchém (za Rihem - směrem ke Žďárné).
více

O VÍKENDU PŘIPRAVÍME POUZE TRÉNINKOVÉ OKRUHY
13. 01. 2017 (před 1464 dny)
Sněhu není dostatek a tak upravíme pouze tréninkové okruhy. Ke třem stávajícím (Benešovská pastviska, Protivanovský a Na golfu) zařazujeme do našeho repertoáru také okruh na Suchém.
více

NAPADL DALŠÍ SNÍH - na velké okruhy je to málo, na tréninkové okruhy dost.
12. 01. 2017 (před 1465 dny)
V noci ze středy 11.1. na čtvrtek 12.1. napadlo přibližně 5 cm nového sněhu. Není to dost na protažení okruhů, ale na pláních ho bude dostatek na úpravu tréninkových okruhů. 
více

SNĚHU JE STÁLE NEDOSTATEK.... ČEKÁME NA ZÁVĚR TÝDNE
10. 01. 2017 (před 1467 dny)
Předpověď počasí slibuje další sníh. Pokud však nenapadne alespoň 10 cm, okruhy zůstanou i nadále sjízdné pouze částečně, některé vůbec.
více

MÁME TU PRVNÍ OFICIÁLNÍ LYŽAŘSKÝ DEN SEZÓNY
07. 01. 2017 (před 1470 dny)
Tak jsme se konečně dočkali. Na Kořenec přišla pravá zima a sněhu za poslední dny přibylo dostatek na protažení stop....alespoň částečné.
více

BUDE BĚŽECKÁ SEZÓNA? CHUMELÍ SE CHUMELÍ!
05. 01. 2017 (před 1472 dny)
Na tuto otázku definitivně odpovíme v pátek 6.1.2015. Středeční chumelenice zasněžila drahanská pole, a o tom, jak to vypadá v lese, podají průzkumníci zprávu právě v pátek.
více