facebook
menu

okruh Kořenecký-golfový
(8,5 km)

okruh Kořenecký-golfový<br>(8,5 km)

Kořenecký-golfový okruh (podrobná mapa ke stažení) nabízí nenáročnou trasu s mírným a pozvolným převýšením. Trasa okruhu vede převážně lesem a v jeho těsné blízkosti (cca 70%), prochází přímo přes 18-ti jamkové golfové hřiště, které nabízí panoramatické rozhledy z vrcholků Drahanské vrchoviny. Na trasu doporučujeme nastoupit v golfovém resortu. Je zde prostorné a udržované parkoviště, můžete zde navštívit kořenecké informační centrum, srubovou restauraci s barem či využít služeb hotelu PYTHAGOR***. Právě srubová klubovna byla v roce 2003 vyhlášena „Stavbou Jihomoravského kraje“. Stopa vás povede přes golfové hřiště, kde se v jeho samém srdci golfový okruh setkává s okruhem Benešovským, aby dále pokračoval přírodním parkem Řehořkovo Kořenecko a rezervací Pavlovské mokřady. Na rozdíl od Benešovského okruhu, který u Pavlovského dvora rezervaci opouští, se trasa golfového okruhu i nadále vine údolím říčky Bělé nedotčenou přírodou podél chráněných rašelinišť a poté vstupuje do lesního ticha, směrem k obci Horní Štěpánov. Odtud Vás okruh povede pozvolným klesáním a následným stoupáním zpět na golfové hřiště. Kořenecký golfový okruh ze 60% kopíruje závodní trasu lyžařského běžeckého závodu „Kořenecká lyže“ pořádaného každoročně sdružením SOKOL Kořenec ve spolupráci se Sokrates Golf & Country Club.

barva značení:
zelená lyžařská trasa

celková délka: 8,0 km

náročnost trasy: Kořenecký-golfový okruh nabízí nenáročnou trasu s mírným a pozvolným převýšením. Trasa okruhu vede převážně lesem a v jeho těsné blízkosti, prochází přímo přes 18-ti jamkové golfové hřiště, které nabízí panoramatické rozhledy z vrcholků Drahanské vrchoviny.

nejnižší místo: 600 m - údolí říčky Bělá

nejvyšší místo: 700 m - pod vrchem Paprč

Profil trasy

graf

Detail trasy

Infocentrum Kořenec (GOLF)

0.00km - 660m n.m.
Trasa okruhu prochází přímo přes 18-ti jamkové golfové hřiště, které nabízí panoramatické rozhledy z vrcholků Drahanské vrchoviny. Golf & Ski Resort Kořenec u Boskovic nabízí zázemí pro návštěvníky zimního běžeckého okruhu. Najdete zde udržované rozsáhlé parkoviště, informační centrum, srubovou restauraci s barem a hotel PYTHAGOR*** (21 pokojů). Srubová klubovna byla v roce 2003 vyhlášena "Stavbou Jihomoravského kraje". Kořenec je také křižovatkou hned čtyř lyžařských okruhů: zeleného lyžařského okruhu (Kořenec - golf), modrého lyžařského okruhu (Benešovský okruh), zeleného lyžařského okruhu (okruh Okrouhlá) a červeného lyžařského okruhu (Kořenec - Melkov).

Rozcestí na Pavlovské cestě

0.70km - 675m n.m.
Území obce Kořenec leží v klidové oblasti Řehořkovo Kořenecko. Jedná se o ekologicky významnou krajinnou oblast o rozloze 2960 ha - vrcholová část Drahanské vrchoviny v pramenné oblasti Bělé a Žďárné. Jedná se o mírně zvlněnou krajinu. Nejvyššími body jsou vrchy Paprč, Kořenecký vrch a Trundův vrch. Říčka Bělá spolu s jejími levostrannými přítoky Višňovým a Kořeneckým potokem zde začínají vytvářet hluboká zaříznutá údolí. Oblast je z 50 % zalesněná, převládá smrkový porost.

Rozcestník "Pod paprčí"

1.00km - 700m n.m.
Okolo golfového hřiště v Kořenci stoupáme po jižním úbočí místní dominanty - vrchu PAPRČ (721 m).

Přechod lesní cesty

1.80km - 686m n.m.


Nový pavlovský rybník

2.00km - 650m n.m.
Krásné místo pro přírodní bruslení na ledě.

Přírodní rezervace PAVLOVSKÉ MOKŘADY

2.20km - 660m n.m.
Přírodní rezervace, rašeliniště přechodového charakteru s typickou vegetací, Rozloha: 125.00 ha, Nadmořská výška: 640 - 700 metrů nad mořem, Datum vyhlášení: 14.4.1988. Stpa zde z cesty odbočuje na louky "běžeckou stopou bez značení".

Rozcestí za Pavlovským dvorem

3.10km - 662m n.m.
Zde se Kořenecký golfový okruh (zelený) odpojuje od Benešovského okruhu (modrý).

POD PAPRČEM - rozcestí

3.50km - 635m n.m.
POD PAPRČEM - rozcestí modré a zelené turistické značky a zeleného lyžařského okruhu (Kořenec - Golf). Polní cesta se napojuje na místní komunikaci.

Vrchol kopce "Skalka".

4.10km - 660m n.m.


Rozcestí "Červený potok"

4.80km - 637m n.m.


Křižovatka místních komunikací u osady ŽLEB

6.30km - 615m n.m.


ŠVANCARKA - zalesněný svah

6.90km - 600m n.m.
ŠVANCARKA - zalesněný svah, kde se spojují červený (Kořenec - Melkov) a zelený (Kořenec - Golf) lyžařský okruh.

Infocentrum Kořenec (GOLF)

8.50km - 660m n.m.


Turistické cíle

Přírodní rezervace Pavlovské mokřady

Kořenecký větrný mlýn

Občerstvení

Golfová restaurace Kořenec

místo:Kořenec
region:okruh Kořenecký-golfový
adresa:Kořenec 174, 68001 Boskovice
telefon:+420 516 467 016
mobil:775 352 626
www: www.korenec-golf.cz
na trase:okruh Kořenecký-Melkovský (11,6 km)
na trase:okruh Kořenecký-golfový
(8,5 km)
na trase:okruh Benešovský
(14,5 km)
na trase:okruh Okrouhlá
(11,5 km)


Kromě výborné české kuchyně a usměvavé obsluhy nabízíme příjemné posezení u krbu se svařáčkem.

Otvírací doba: (restaurace je otevřena za dobrých sněhových podmínek)

Stylová restaurace postavená podle projektu Ing. arch. Zdeňka Řiháka, je v provozu od konce března 2002 a jejím jádrem je pravý kanadský srub. Restaurace pod zatravněnou střechou nabízí kreativní gastronomii, prostornou krytou terasu s tanečním parketem a prostornou nekrytou terasu. Srubovina v kombinaci s klasickými materiály jako je sklo a kámen představuje špičku soudobé architektury, která je citlivě dotvořena vybavením ze smrkového masivu, včetně teplovzdušného krbového vytápění, posíleného stylovými kachlovými kamny.

 DENNÍ MENU - Golfová restaurace Kořenec


polévka
Bramborová69 Kč
Domácí gulášová69 Kč

hlavní jídlo
Vepřové výpečky, bílé dušené zelí, variace knedlíků240 Kč
Vepřový steak, omáčka z lesních hub, hranolky240 Kč
Rizoto z lesních hub, vepřová panenka265 Kč
Tuňák žlutoploutvý, fenyklové pyré, omáčka z pečených paprik320 Kč

desert
Domácí koláč60 Kč


49.5294161, 16.7649256

fotogalerie

fotogalerie